ÄŚetvrtak, 06 Lipanj 2013 00:00

Prošlo je punih deset godina od 6. lipnja 2003., dana kad nas je pohodio blaženi papa Ivan Pavao II u Dubrovniku i podario nam Blaženicu, Mariju Propetoga Isusa Petkovi?. Sva srca bla?ana, njezinih mještana, bila su taj dan sa svetim ocem u Dubrovniku. Pjevali smo, molili i dijelili trenutke velike radosti za naš narod, a napose za naše mjesto Blato.

Prisje?aju?i se toga dana proslavili smo njegovu desetu obljetnicu 6. lipnja 2013. godine u našoj župi Svih svetih u Blatu. Po primjeru bl. Marije, koja je uvijek okupljala djecu, a svojim je sestrama ?ak i zapovjedila: „Ne tjerajte djecu van iz dvorišta“, i mi smo ih pozvali u našu župu. Posebno su bili nagra?eni oni koji su kroz mjesec svibanj redovito dolazili na krunicu i svetu misu. U župnoj crkvi zajedno smo izmolili Zlatnu krunicu, a potom je uslijedilo euharistijsko slavlje koje je predvodio don Nikola Beriši?, dekan. Na po?etku slavlja don Nikola nam je pro?itao rije?i proglašenja Marije Petkovi? blaženom koje je izrekao bl. Ivan Pavao II u Dubrovniku, a za vrijeme propovijedi pro?itao nam je rije?i samoga pape s propovijedi beatifikacije o vrsnoj ženi.

Za vrijeme svete mise pjevala su sva tri naša župna zbora, a po završetku slavlja svi smo se uputili u Dom kulture gdje je dje?ji župni zbor Stope održao svoj koncert „Tebi Majko“, sedmi po redu. Voditeljice programa bile su Iva Ba?i? i Jelena Šeparovi?, a poseban gost ve?eri bio je župni zbor mladih Stope, koje su svojim mladena?kim žarom i spontanoš?u razveselile i ugodno iznenadile sve prisutne. Na poseban na?in publiku su oduševile male Stope koje su pjevale od srca i u veselom ritmu. Predstavile su nam 12 skladbi duhovnoga karaktera pretežno na hrvatskom jeziku. Na poseban na?in istaknuli su ulogu Marije Propetoga kao naše duhovne majke koja bdije nad nama i prati nas svojim blagoslovom s neba. Uputili su nam poziv da znamo odvojiti od svoga vremena i uputiti se u njezino svetište gdje možemo uistinu prona?i pravi mir i radost za svoj život i bližnje oko nas.

Dao dobri Bog da nam se ostvare dje?je želje i da nam životi budu ispunjeni onim što samo Bog može dati.

s. Danijela Škoro